Kiaunos upe ir Žeimenos upe (Pakiaunys – Švenčionėliai, atstumas 35 km)

 • Author: Administratorius
 • Created: 2017-04-28
 • Updated: 2019-04-08
 • Distance Instructions
 • Distance 33 km
 • Time 8 h 8 min
 • Speed 4 km/h
 • Min altitude 0 m
 • Peak 0 m
 • Climb 0 m
 • Descent 0 m
Kiaunos ir Žeimenos upe (Pakiaunys – Švenčionėliai, atstumas 35 km)
1 diena: Kiaunos upe nuo Kiauno ežero iki Sakališkės-Kaltanėnų, XX kilometrai. 2 diena: Žeimenos upe nuo Kaltanėnų iki Švenčionėlių, XX kilometrai.
Dviejų dienų maršrutas tiks norintiems gerai praleisti laiką gamtoje visą savaitgalį arba darbo dienomis jei atostogaujate. Maršrutas prasideda Pakiaunyje šalia Kiaunos ežero kur ir išteka Kiauna. Atvykę savo automobilį galėsite palikti mūsų poilsiavietėje, sodyboje Švenčionėliuose. Neskubėdami susiruošite reikalingus daiktus, kitą kelionei reikalingą inventorių galėsite išsinuomoti. Aptarsime kelionės detales ir atsakysime į jums rūpimus klausimus, išvyksime į vietą nuo kurios pradėsite baidarių kelionę. Transportavimo mokestis nuvežant ir parvežant į mūsų baidarių bazę 0,30 eur/km.

Kiaunos upė gausi vandeniu, nėra plati tačiau graži savo išraiškingais vingiais, įvairia augmenija išsiskiria malonios akiai apylinkės ir visuomet energingas smėlėtas povandeninis pasaulis. Upės krantuose gali pasitaikyti medžių išvartų, sutrunijusių kelmų, pavienių išnirusių iš vandens akmenų ir išvešėjusios vandens augalijos salelių.
Plauksite ne tik pro Labanoro girios tankmes bet ir atviresnes vietas, pralenksite didesnius ir mažesnius kaimus - Stirninę, Žvirbliškę, Kūrinius kur galėsite stabtelėti pailsėti. Čia upė kerta Utenos ir Vilniaus rajonų ribą todėl pas mus patogu atvykti ne tik vilniečiams bet ir baidarių entuziastams iš kitų Lietuvos miestų - Utenos, Ukmergės, Panevėžio ir Kauno. Pirmos dienos kelionės pabaiga suplanuota Kaltanėnuose tačiau jei norėtumėte plaukti trumpesnę atkarpą apie tai susitarsime iš anksto.

Antros dienos baidarių pramogas pratęsite Žeimenos upe. Ši upė tikrai jums patiks, tikra Aukštaitijos regioninio parko puošmena iš visų pusių apsupta įvairiausio dydžio ežerais ir ežerėliais kurie ją maitina. Tai populiarus maršrutas tarp vandens pramogas pamėgusių turistų. Nesudėtingas, ramus plaukimas, kartu galima pasiimti ir ūktelėjusius vaikus. Šakalinė, Seniškis, Lukna, Jusiai, Platumai, tai seni kaimeliai menantys tuos laikus kai Žeimena buvo visiškai laukinė ir baidarių sporto nebuvo kaip poilsio formos. Plaukimas baidarėmis puiki proga pasidomėti vietos istorija, pamatyti gamtą, gyvūnus ir paukščius iš arti.

Maršruto pabaiga prie Švenčionėlių tilto. Likus valandai ar pusvalandžiui iki finišo paskambinkite ir mes atvyksime jus parvežti į sodybą.
Reset

1. Maršruto pradžia

Altitude: 0 m
Reset

2. Maršruto pabaiga

Altitude: 0 m