Žeimenos upe (Kaltanėnai – Švenčionėliai, atstumas 19 km)

 • Author: Administratorius
 • Created: 2017-04-25
 • Updated: 2019-04-02
 • Distance Instructions
 • Distance 19 km
 • Time 4 h 50 min
 • Speed 4 km/h
 • Min altitude 0 m
 • Peak 0 m
 • Climb 0 m
 • Descent 0 m
Siūlome plaukti baidarėmis Žeimenos upe nuo Kaltanėnų iki Švenčionėlių - tai vienas įdomiausių ir įsimintiniausių maršrutų kurio trukmė 6-7 valandos.

Žeimena - vingiuota, švari rytų Aukštaitijos upė, ją supa pasakiško grožio pušynai ir toks pat povandeninis pasaulis kuris užburia ir hipnotizuoja žiūrint į jo gelmes. Įdomu irkluoti nenuspėjamais vingiais tarp palinkusių ar nulūžusių medžių ir vešlios augmenijos upės krantuose, kelyje sutikti upės šeimininkes - antis ir gulbes. Ši upė svetinga baidarių pramogų mėgėjams - daug pakrančių kurios yra patogios sustoti valandėlei pailsėti medžių pavėsyje. Pradžioje Žeimena labai vingiuota todėl teks aktyviau pasidarbuoti irklais vairuojant baidarę taip kad neužkliūtumėte už išnyrančių kliūčių. Paskutinis maršruto etapas lengvesnis, nes čia upė tiesesnė ir sraunesnė, pati nešą baidares pasroviui. Didesnių kliūčių kelyje neturėtumėte sutikti, baidares persinešti tenka labai retai šioje upėje, todėl šis maršrutas tinka ir šeimoms su vaikais.

Maršruto pradžia - Kaltanėnuose baidarių nuomos punkte ant Žeimenos kranto (šalia poilsio aikštelės su pavėsine ir tiltu). Paprastai startuojame 9-11 valandą ryto, jei atvyksite anksčiau, galite aplankyti Kaltanėnų įžymybės - buvusio Kaltanėnų dvaro svirną ir Mergelės Marijos Angeliškosios bažnyčią. Visą vandens žygiui reikalingą inventorių suteikiame - baidarės, irklai, liemenės, vaikiškos sėdynės, maršruto žemėlapiai įskaičiuoti į nuomos kainą (galima uzdeti linka). Jei turite kokių nors specialių pageidavimų praneškite apie tai iš anksto.

Aukštaitiojos regioninio parko žemėlapis nusėtas įvairiausio dydžio ir formų ežerais ir upėmis. Vienas jų - Žeimenys, vos nutolęs per porą kilometrų nuo Kaltanėnų miestelio. Iš jo pietinės pusės išteka Žeimena, prie kurios vėliau prie jos prisijungia Lakaja ir Kiauna ir bendras upės ilgis siekia kiek daugiau nei 80 kilometrų. Be to, verta paminėti tai, kad Žeimena yra Neries intakas tiekiantis net ketvirtadalį viso vandens. Upė skaidri, įdomu pasižvalgyti į gelmes ir vandens augmeniją, yra gražių vietų kur sustoti pailsėti, išsimaudyti karštą dieną.

Plaukdami šiuo Žeimenos maršrutu kuris išsiskiria staigiais vingiais, pakelyje sutiksite miškų glūdumoje pasislėpusius kaimus ir į Žeimeną įtekančias upes ir upelius. Šakališkės kaimas, čia iš dešinės į upę įteka Kiauna, dar už 3 kilometrų ties Luknos kaimu įteka Luknelė, dar toliau prie Jusių kaimo į Žeimeną įteka Sirgėla, mažas Šventelės upelis. Maršruto pabaiga įplaukus į Švenčionėlius prie betoninio tilto.

Aukštaitijos nacionalinis parkas, Labanoro giria garsėjanti grybais ir uogomis - vienas gražiausių ir brangiausių Lietuvos kampelių. Siūlome šį pažintinį vandens taką kuris yra puiki galimybė susilieti ir pažinti natūralią nepaliestą Lietuvos gamtą, išbandyti kitokį ramų poilsį kuris išvalo mintis ir suteikia įkvėpimo.
Reset

1. Maršruto pradžia

Altitude: 0 m
Čia prasideda jūsų kelionė įspūdingaja Žeimenos upe.
Reset

2. Maršruto pabaiga

Altitude: 0 m
Čia pasibaigia jūsų kelionė įspūdingaja Žeimenos upe.