Žeimenos upe (Švenčionėliai – Liūlinė, atstumas 8 km, ~3-4 val.)

 • Author: Administratorius
 • Created: 2017-04-26
 • Updated: 2019-04-02
 • Distance Instructions
 • Distance 12 km
 • Time 3 h 2 min
 • Speed 4 km/h
 • Min altitude 0 m
 • Peak 0 m
 • Climb 0 m
 • Descent 0 m
Baidarių maršrutas visai šeimai. Plaukimas baidarėmis pirmą kartą – smalsumu ir baime persipynę malonūs šiurpuliukai, nauji pojūčiai ir įdomi patirtis ne tik vaikams bet ir tėvams. Plaukti baidarėmis su vaikais galima keliai būdai. Jei šeima trijų asmenų, išnuomosime vieną dvivietę baidarę VISTA ir įdėsime į ją papildomą vaikišką sėdynę (tinka vaikams nuo x iki x metų). Jei šeimoje du vaikai tuomet galėsite išsinuomoti dvi baidares. Šis maršrutas tinka šeimoms todėl kad nėra ilgas, tik 8 kilometrai, jį įveiksite per 3-4 valandas, nepervargsite, liks laiko kitoms pramogoms ar laiku grįžt namo.

Žeimena – Neries dešinysis intakas, jos ilgis siekia 80 kilometrų, plotis svyruoja nuo 15 iki 20 metrų, tačiau lėtai plaukiant nors ir dešimtadaliu visos atkarpos, Žeimena atsiskleidžia ir parodo visą savo grožį - nuotraukų vertus stačius skardžius, krištolinį vandenį ir smėlėtas gelmes. Praleisti dieną gamtoje, pamatyti upę kitu žvilgsniu, patirti nuotykių ir dalintis įspūdžiais bus smagu visai šeimai.

Upė teka Labanoro ir Pabradės miškais, Žeimena vingiuota, vandeninga visais metų laikais, skardžiai kai kur siekia net ir 30 metrų, čia yra ramių užutėkių, stovinčio vandens ir pelkėtų vietų. Vandens lygis Žeimenoje yra pakankamas net ir vasarą, kliūčių upėje nėra todėl neteks nerimauti dėl vaikų saugumo.

Plaukdami link kaimelo Garnys stabtelėkite pasižiūrėti į upelį Dobis, tai Žeimenos kairysis intakas kurios ilgis siekia 55 kilometrus. Toliau yra įsikūręs kaimas Sudota ir tokio pat pavadinimo Sudotos stovyklavietė kurioje gali stabtelėti pailsėti.

Būtinai papasakokite vaikams, kad XIX a.–XX a. pradžioje Žeimenos upe buvo plukdomi sieliai. Taip buvo vadinami medienos rąstai plukdomi upėmis. Tais laikais nebuvo nei gerų kelių, nei geležinkelių, nei technikos todėl upė buvo vienintelis kelias gabenti medieną į didesnius miestus. Ištrauktus iš kirtaviečių šviežiai pjautus medienos rąstus paruošdavo, surišdavo ir paleisdavo plaukti Kaltanėnuose.

Neskubėkite irtis, klausykitės miško garsų, pabandykite atpažinti paukčius ir jų balsus, ant kranto ieškokite gyvūnų pėdsakų ir nematytų augalų, vaikams tai patiks ir paliks gilų įspūdį, juk jie taip mėgsta tyrinėti.

Šalia Sudotos kaimelio į Žeimeną įtekas Mėžios upelis kuris jungia Sudotėlio ežerėlį su Žeimena. Sudotoje gausu archeologijos vertybių – net 5 akmens amžiaus gyvenvietės, 4 Sudotos pilkapynai, čia stovėjo XV–XX a. pradžios dvaro sodyba. Netoli maršruto pabaigos įsikūrusi stovyklavietė Žeimena. Maršruto pabaiga – Liūlinės kaimas.
Reset

1. Kelionės pradžia

Altitude: 0 m
Reset

2. Kelionės pabaiga

Altitude: 0 m