Baidarė su stovyklaviete: privalumai ir trūkumai

Plaukimas baidarėmis Lietuvos upėmis suteikia unikalią galimybę pabūti gamtoje, apžiūrėti besikeičiantį kraštovaizdį, parodyti vaikams augmenijos ir gyvūnijos įvairovę, senoviškas sodybas.

Mes sudarėme jums patogiausius maršrutus nuo 8 iki 108 km, kurie tęsiasi gražiausiomis Aukštaitijos vietomis – Žeimenos, Kiaunos, Lakajos upėmis, per Aukštaitijos nacionalinį parką, Labanoro regioninį parką, Palabažio mišką, įvairias gyvenvietes.

Užsakant baidarių nuomą reikėtų numatyti norimą maršrutą – jo ilgį ir sudėtingumą. Galima keliauti vieną dieną, su nakvyne ar su 2-4 nakvynėmis. Šiame straipsnyje aptarsime kelionės baidarėmis su stovyklaviete išskirtinumą.

Stovyklaviečių privalumai

Keliaujant baidarėmis su nakvyne galima pasirinkti įvairias pakeliui esančias stovyklavietes poilsiui. Plaukdami mūsų maršrutais sutiksite „Žeimenos“, „Bebrynės“, „Arvydo“ stovyklavietes, poilsiavietes „Gamtoje“, poilsio namelius dviem ant Žeimenos ežero ir kt. Galite pasirinkti stovyklavietę su poilsio nameliais arba su nakvyne palapinėje.

Jeigu norite pabūti tikru stovyklautoju ir gamtos vaiku, išbandykite nakvynę palapinėje. Tokia nakvynė mažiau kainuos, vietoje rasite laužavietę, kai kur lauko baldus.

Stovyklavietėje siūlome išsinuomoti lauko kubilą ir mobiliąją pirtį. Dažnai šalia būna ežeras ar upė, kurioje galima išsimaudyti po karštos pirtelės. Taigi, jus pasitiks graži ir svetinga gamta, o jums teliks mėgautis jos teikiamais malonumai – karštu šašlyku ar dešrelėmis, maudynėmis, pirtimi ar kubilu, grynu oru.

Parodykite vaikams kitokį laisvalaikį gamtoje

Baidarės su stovyklaviete paliks neišdildoma įspūdį visai jūsų šeimai ir vaikams. Parodykite jiems, kaip įdomiai ir prasmingai lesti laiką be televizoriaus, išmaniųjų telefonų ir kitų miesto patogumų. Stovyklavietėje išmokykite vaikus užkurti laužą, išsikepti maisto ant jo. Dažnai šios vietos būna prie upių ir ežerų ir suteikia galimybę pažvejoti, išsimaudyti, paplaukioti vandens dviračiais. Sudominkite vaikus šiomis pramogomis, patyrinėkite gamtą, paieškokite miško uogų. Suraskite keletą paukščių ar kitų gyvūnų ir smalsiai juos stebėkite. Leiskite pajusti vaikams buvimo gamtoje džiaugsmą.

Nakvynė palapinėje su šeima tai ir iššūkis, ir pramoga. Tiesa, tokią nakvynę patartina pasirinkti tik atšilus orams ir nelyjant lietui. Kelionei baidarėmis su stovyklaviete pasiimkite purškiklių nuo uodų ir erkių. Būsite saugūs ir niekas nesutrukdys jūsų poilsio.

Prastesniais orais rinkitės stovyklavietę su poilsio nameliais

Baidarės su stovyklaviete leis patirti daugiau nuotykių – netikėtai sutikti gyvūną, nakvoti girdint paukščių klegesį, stebėti žvaigždyną ar išsimaudyti tamsoje. Visa tai ilgai įsimins jūsų vaikams.

Vis tik jei vaikai dar maži ar nusimato šaltesnė, vėjuota naktis, galite rinktis stovyklavietę su poilsio nameliais. Jų kaina šiek tiek didesnė, tačiau galima patogiai įsitaisyti nakčiai minkštuose pataluose. Tiesa, nakvynę reikėtų planuoti iš anksto, kad nebūtų visos vietos užimtos. Tokios stovyklavietės privalumai, kad galėsite visą laisvalaikį praleisti gamtoje – maudytis, kūrenti laužą, žvejoti. Ir tik nakčiai įsitaisyti namelyje.

Baidarės su stovyklaviete – minusai

Poilsio baidarėmis su stovyklaviete minusai kiekvienai šeimai ar kompanijai bus skirtingi. Galbūt kažkam nepatiks lauko tualetas, kažkas skųsis pavargusiomis rankomis ar kojomis, galbūt bus per karšta ar per šalta, puls uodai. Norint sumažinti diskomfortą patariame pasiruošti ir įsiklausyti į kelionės dalyvių poreikius:

  • jeigu pavargote beplaukdami – darykite daugiau pertraukėlių, juk skubėti tikrai niekur nereikia;
  • pasiimkite priemonių nuo vabzdžių;
  • pasiimkite skrybėles ir kepures nuo saulės;
  • turėkite pakankamai vandens ir užkandžių;
  • pasirūpinkite šiltesniais drabužiais nakčiai.

Gerai pasiruošus, baidarės su stovyklaviete suteiks tikrą poilsį, padės sumažinti stresą. Turėsite galimybę suartėti su šeimos nariais, išsikalbėti ir nurimti.