Baidarių maršrutai Aukštaitijoje ramiai pramogai ir „ekstrymui“

plaukimas baidaremis

Mes paneigiame mitą, jog Lietuvoje nėra kur keliauti ir sakome, kad baidarių nuoma yra puiki pramoga. Kelionės baidarėmis atveria stulbinantį mūsų gamtos grožį, leidžia geriau pažinti šalies istoriją, pamatyti išlikusius senoviškus kaimelius ir tiesiog įkvėpti gryno oro bei lengvai pajudėti.

Taigi, pasiruoškite vasaros žygiui, kurį galėsite įveikti su visa šeima ar draugais, o mes papasakosime apie galimus maršrutus Aukštaitijoje.

„Baidarių nuoma“ Aukštaitijoje siūlo susipažinti su įspūdingu Labanoro parku

Mes, „Baidarių nuoma“ Aukštaitijoje punkto komanda, parinkome kelionių maršrutus Žeimenos, Kiaunos, Lakajos upėmis, tekančiomis pro Labanoro girią ir regioninį parką, knibždantį įvairių paukščių bei gyvūnų. Upių pakrantes juosia įspūdingas kraštovaizdis, kvepiantys pušynai, akį traukiantys skardžiai. Todėl visi baidarių maršrutai yra verti dėmesio. Suaugusiems ir vaikams paliks įspūdį gamta, turtinga gyvūnais ir augalais, skaidrus, permatomas upės vanduo ir buvimas laukinės gamtos glėbyje.

Baidarių maršrutai vienai dienai

Mūsų siūloma paslauga – baidarių nuoma Aukštaitijoje, suteikia visą reikalingą įrangą kelionei. Siūlomi baidarių maršrutai yra gerai ištyrinėti, todėl galime iš anksto jums pranešti, kokie iššūkiai laukia.

Baidarių maršrutai vienai dienai, visai šeimai:

  1. Kelionė Žeimenų ežeru ir Žeimenos upe nuo Kaltanėnų iki Švenčionėlių.

Tai populiariausia ir ilgiausia vienos dienos kelionė, besitęsianti 22 kilometrus ir užtruksianti 6-7 valandas. Tačiau neišsigąskite, atstumą per šį laiką įveiksite neskubėdami, spėsite pasigrožėti pakrantę supančiais pušynais. Ši upė rami ir plati, be seklumų ir didelių kliūčių, jos pakrantėse patogiai galima išlipti ir pailsėti, todėl maršrutas idealiai tinka plaukiantiems pirmą kartą bei norintiems pramogauti su vaikais.

  1. Maršrutas Žeimenos upe nuo Švenčionėlių iki Liūlinės.

Rinkitės šį trumpiausią, 8 km baidarių maršrutą, jeigu savo iškylą norite paįvairinti maudynėmis, ilgesniais sustojimais pakrantėse. 3-4 valandas truksianti kelionė taip pat puikiai tinka, jeigu turite mažesnių vaikų, kuriems sunku išsėdėti ilgai vienoje vietoje.

Žeimenos upė šioje atkarpoje teka Labanoro ir Pabradės miškais, ji pakankamai plati – 15-20 metrų, vingiuota, bet rami. Kelionėje sutiksite upelį Dobis, senovišką Sudotos kaimelį, atsipūsti galėsite Sudotos stovyklavietėje.

  1. Lakajos upė nuo Vilkaslasčio iki Liūlinė

Kelionė Lakajos upe truks 5 valandas, įveiksite 15 kilometrų. Visą kelią jus lydės ir žvilgsnį trauks gražus Lakajos kraštovaizdžio draustinis.

Pirmame sutiktame kaimelyje Argirdiškėse nepraleiskite progos apžiūrėti net 160 metų senumo, garsios Argirdiškės pušies. Jūsų lauks apie 100 smagių upės vingių, kuriuos lengvai įveiks net ir plaukiantys pirmą kartą.

  1. Lakajos upe nuo Lakajos iki Vilkaslasčio

Tai 17 km baidarių maršrutas, truksiantis apie 5 valandas. Jo išskirtinumas tai, kad plauksite ne tik upe, bet ir Aldikio, Lakajos ežerais.

Lakajos upė vingiuoja per didžiausią Lietuvoje Labanoro regioninį parką, todėl vaizdingų kampelių čia tikrai netrūks! Pakelėje sutiksite net 4 kaimelius, išsiskiriančius senoviška architektūra. Upė vandeninga, 15-8 metrų pločio. Jūsų lauks užduotis – plaukiant per Aldikio ir Lakajos ežerą surasti Lakajos upės žiotis.

Taigi, pasirinkę šį maršrutą, mėgausitės besikeičiančiu, įdomiu kraštovaizdžiu.

  1. Žeimenos upe nuo Kaltanėnų iki Švenčionėlių

19 km kelionę įveiksite per 6-7 valandas. Pradžioje teks įveikti Žeimenos upės vingius ir išlikti budresniems, vėliau galėsite labiau atsipalaiduoti ir leistis nešami vandens tėkmės. Kaltanėnuose įsikūręs mūsų baidarių nuomos punktas Aukštaitijoje – bus šio maršruto pradžia. Galėsite aplankyti Kaltanėnų įžymybes – dvaro svirną ir Mergelės Marijos Angeliškosios bažnyčią.

  1. Kelionė Kiaunos upe: Pakiaunys – Šakališkė

Palikome šį maršrutą pabaigai, nes jį galima pavadinti ekstremaliausiu. Tai 16 km upės vingis, kuriam teks skirti apie 6 valandas. Kiaunos upė išsiskiria iš kitų savo gausiais vingiais, akmeningu dugnu, srauniomis ir sekliomis vietomis bei akivarais.

Norisi nuotykių ir šiek tiek „ekstrymo“ – šis maršrutas jums kaip tik!