Kaip plaukti baidare? Patarimai naujokams

baidariu marsrutai

Plaukimas baidarėmis yra vienas iš maloniausių būdų praleisti aktyvų laisvalaikį gamtoje. Plaukimo metu jūs tyrinėjate gamtą, kvėpuojate grynu oru ir mėgaujatės gamtos suteikiama ramybe.

Nepaisant to, kad plaukimas baidarėmis suteikia daug džiaugsmo, vis dar yra gajus mitas, kad plaukimas baidarėmis yra nesaugus užsiėmimas ir naujokams nėra ko plaukti baidare! Bet, tai yra netiesa. Šiuo straipsniu norime nuraminti naujokus ir papasakoti, bei patarti kaip plaukti baidare saugiai – bei be streso.

Svarbiausios dvi taisyklės:

 1. Plaukiant nevartokite alkoholio. Plaukimas baidarėmis ir alkoholis yra du nesuderinami dalykai.
 2. Viso plaukimo metu būkite užsidėję gelbėjimosi liemenę. Tai padės nenumatytiems atvejams, bei suteiks daugiau saugumo jausmo.

Kiti patarimai:

 1. Pirmam plaukimui pasirinkite neintensyvų, mažesnės trukmės maršrutą.
 2. Vos tik baidarę nuleidus į vandenį – neskubėkite, pripraskite prie baidarės valdymo, prie upės srovės.
 3. Jeigu yra galimybe pasirinkite plaukimo partnerį, kuris turi daugiau patirties plaukiant baidare.
 4. Neimkite perteklinių daiktų. Kuo daugiau daiktų turėsite, tuo daugiau jausite streso, nes turėsite pasirūpinti ne tik savo saugumu, bet ir daiktų saugumu.
 5. Telefonui, raktams, bei piniginei laikyti naudokite hermetinį (vandeniui nepralaidų) maišelį. Tai suteiks daugiau saugumo jausmo, nes žinosite, kad telefonas ar kiti daiktai nesušlaps.
 6. Darykite pertraukas. Jeigu jaučiate, kad pavargote, būtinai sustokite ir pailsėkite. Tai ne maratonas.
 7. Pasiimkite apsiaustą nuo lietaus. Rekomenduojame polietileninį, nes užima mažai vietos. Niekada galima žinoti, kokie orai bus po valandos ar dviejų. Bet jeigu būsite pasiruošę visoms oro sąlygoms, jausitės žymiai saugiau.
 8. Baidarėje elkitės atsargiai, nedarykite staigių judesių, nesistokite, nesikraipykite į šonus.
 9. Pasirūpinkite apsauga nuo saulės.
 10. Pasirūpinkite patogia apranga.

Nors ir apsivertimas plaukiant baidare yra retas įvykis, bet vis dar pasitaikantis. Įvykus apsivertimui nepasimeskite. Jūsų gelbėjimosi liemenė jus iškels į viršų. Pirmiausia pasirūpinkite savo ir kitų saugumu, o po to pasirūpinkite baidarės apsauga, kad ji nenuskęstų.

Laikydamiesi šių pagrindinių patarimų, galėsite mėgautis saugiu ir maloniu plaukimu, kad ir koks būtų jūsų patirties lygis.

Jeigu prieš plaukimą turėsite papildomų klausimų, būtinai klauskite. Mes mielai atsakysime į visus jūsų klausimus.