Kaip suplanuoti pirmąją kelionę baidarėmis?

plaukimas baidaremis

Kelionė baidarėmis Lietuvos upėmis – tai vienas geriausių būdų praleisti laisvą dieną, savaitgalį ar kelias atostogų dienas. Tokioje išvykoje tikrai nenuobodžiausite nei jūs, nei visa šeima. Vaikams tai būtų puiki proga įsitikinti, kad laikas gamtoje yra tūkstantį kartų įdomesnis nei laikas su išmaniaisiais ekranais. Tiesa, plaukimas baidarėmis turėtų būti suplanuotas iš anksto. Mes ir padėsime tai padaryti.

Baidarių nuoma ir maršrutai

Taigi, jums bus reikalinga baidarių nuoma. Rinkdamiesi nuomos punktą, atkreipkite dėmesį, kad nuomojamos baidarės būtų stabilios, patogios net ir plaukiant 5-7 valandas. Puiku, jeigu baidarė yra stabili, erdvesnė, turi nešimo rankenas. Net ir vienos dienos kelionė gali užtrukti iki 7 valandų, todėl didelis privalumas patogios, aukštesnės sėdynės, galimybė įmontuoti kėdutę vaikui.

Būtinai suplanuokite maršrutą, kol dar nepajudėjote iš namų. Plaukiant pirmuosius kartus, taip pat su vaikais, patariame rinktis ramų maršrutą, platesnę upę, kurioje nebus seklumų, povandeninių didelių akmenų, krioklių. Vienas iš tokių yra šis maršrutas Aukštaitijoje: https://baidnuoma.lt/baidariu-marsrutas/zeimenu-ezeru-ir-zeimenos-upe-kaltanenai-svencioneliai-atstumas-22-km-trukme-6-7-val/ Plaukimas baidarėmis Žeimenų ežeru ir Žeimenos upe, nuo Kaltanėnų iki Švenčionėlių, užtruks 6-7 valandas, kelio ilgis 22 kilometrai. Žeimenos upė pasižymi ramia tėkme, joje išlieka pakankamas kiekis vandens ir pavasarį, ir vasarą.

Net ir tokiuose nepavojinguose maršrutuose išlikite budrūs, nes kelią pastoti gali nuvirtę medžiai. Miegoti neleis ir upės vingiai bei posūkiai.

Kokius daiktus pasiimti?

Mūsų punkte „Baidarių nuoma“ Aukštaitijoje galėsite įsigyti neperšlampamus maišus, į kuriuos jūs susidėsite visus daiktus, drabužius įvairiems orams, kurių nenorite sušlapinti. Šie maišai bus pritvirtinti, todėl jausitės saugūs, kad jie nepasimes vandens gelmėse. Taigi, plaukiant su mūsų baidarėmis galite saugiai pasiimti telefoną, fotoaparatą ir netgi žiūronus. Fotografuoti tikrai turėsite ką – Žeimenos pakrantes ir ežerą supa gražūs pušynai, netikėtai galite susitikti su laukiniais vandens paukščiais ar net retesnėmis jų rūšimis. Taip pat turėkite apsaugą nuo saulės ir mašalų, uodų, šiek tiek maisto ir gėrimo.

Kaip elgtis baidarėje?

Taigi, kai puikiai nusiteikę atvyksite į starto vietą, priekyje lai sėdi mažiau patyręs, lengvesnis žmogus ar vaikas, o stipresnis asmuo lai sėdasi į galą, jam teks didesnė atsakomybė vairuojant baidarę.

Kai atsisėsite į baidarę ir išplauksite, jau nebegalėsite vaikščioti, atsisėsti ant jos krašto, tuo labiau šokinėti iš jos. Staiga užsinorėjus išsimaudyti, geriau vairuokite į krantą ir išlipkite sausumoje, padarykite pertrauką. Nes šokimas iš baidarės gali baigtis jos apsivertimu ir netikėtomis maudynėmis. Tiesa, žmonės net ir šiuo atveju bus saugūs su gelbėjimo žiedais. Laikantis saugumo taisyklių, tikrai neturėtumėte apsiversti, todėl galite mėgautis kelione, net jei šiek tiek bijote vandens ir nemokate plaukti.

Mūsų „Baidnuoma“ komanda linki gero oro, gražių vaizdų ir puikios nuotaikos plaukiant baidare pirmąjį kartą!